Workshop pro nadějné truhláře zaujal žáky i učitele odborného výcviku

Článek - iKAP 20.11.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

Dne 9. 11. 2022 proběhl na SOŠ Jarov workshop pro studenty oboru truhlář. Záštitu nad akcí převzala firma Festool pod vedením poradce pana Hodka.

Celý den byl podle jednotlivých činností mistra truhláře rozdělen na části – řezání, vyřezávání, vrtání, spojování dílců (domino) a broušení. Následovala pak samostatná část věnovaná aku-bateriím. Studenti se dozvěděli všechny důležité informace o rozdělení typů baterií, jejich využití, údržbě i dobíjení aku-montážních strojů.

Do praxe byli zapojeni nejen žáci, ale i učitelé odborného výcviku. „Celkový přehled o výrobním programu firmy Festool byl pro nás všechny velice poučný a zajímavý. Jsme všichni moc rádi, že jsme se dozvěděli spoustu novinek, které využijeme jak při výuce, tak i naši žáci v budoucím profesním životě,“ říká Bc. Radek Andrlík, vedoucí učitel odborného výcviku pro obory truhlář tesař ze SOŠ Jarov.

20.11.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek