PODCAST EDUcast: O nedostatku pedagogů s Janem Kouckým

PODCAST 8.4.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

Ministerstvo školství v roce 2019 spočítalo, že v českých školách chybí šest tisíc pedagogů. Tématu nedostatku učitelů se ve svém výzkumu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy věnuje ředitel Střediska vzdělávací politiky Jan Koucký. Ten v současné době dokončuje několikaletý projekt, který právě hledá důvody, proč pedagogové v českých školách chybí. Moderátorka Veronika Sedláčková se ho ptá třeba na to, jestli je situace v českých školách stále stejná jako před několika lety? Jak se proměnila spokojenost učitelů s platem? Proč se ženy-učitelky často po rodičovské dovolené za katedru nevrací nebo co by státu poradil pro řešení nedostatku pedagogů? A co dalšího Jan Koucký se svým týmem zjistlil? Na to odpovídá v této epizodě EDUcastu.

Tento podcast k poslechu najdete ZDE.

Všechny epizody podcastu EDUcast najdete na Spotify.

O EDUcast:

Jak vybrat nejvhodnější školu pro vaše dítě? Jak je na tom český vzdělávací systém ve srovnání se zahraničím? A jsou ve školství u nás opravdu tak velké nerovnosti, jak se tvrdí? V EDUcastu s Veronikou Sedláčkovou a Pavlou Lioliasovou rozebíráme aktuální témata, která hýbou světem vzdělávání.

Zdroj: EDUin.cz

8.4.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek