Praha díky financím z Ministerstva životního prostředí postaví novou mateřskou školu

Z domova 17.8.2023 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

Hlavní město Praha získalo potřebné finance na stavbu mateřské školy Mydlinky v Praze 12. Investiční záměr významně podpořilo Ministerstvo životního prostředí ČR, na stavbu poskytlo částku 11 676 708,87 Kč.

Zmíněné finance ministerstvo poskytlo z Operačního programu životního prostředí 2014-2020. Jedná se o projekt, který si klade za cíl poskytnout kvalitní vzdělávací prostředí pro nejmladší obyvatele této městské části a využít nejmodernější ekologické a pasivní standardy, které lze v moderní výstavbě aplikovat. Výstavbu mateřské školy Mydlinky komentoval Zdeněk Kovářík člen Rady hlavního města Prahy pro oblast financí, rozpočtu, fondů a podpory podnikání: „Tato investice do vzdělání nepochybně přispěje k lepšímu životnímu prostředí v lokalitě, která aktuálně zažívá stavební boom. To je důležité z hlediska zajištění kvalitního a zdravého prostředí pro obyvatele, zejména pro rodiny s dětmi. Vítáme rozvoj občanské vybavenosti ve městě.“

Mateřská škola Mydlinky bude slavnostně otevřena v pátek 1. září za účasti zástupců radnice Prahy 12, Magistrátu hlavního města Prahy, stavebního zhotovitele a architektonického studia. Výstavba na pozemku o rozloze 5 108 m2 mezi ulicemi Dolnocholupická, K Beránku a Lešetínská, byla zahájena 6. dubna 2022. Během pouhých 17 měsíců byla vybudována moderní dvoupodlažní budova splňující pasivní energetický standard, což minimalizuje provozní náklady. Mateřská škola nabízí čtyři prostorné třídy pro až 112 dětí, učebnu pro speciální výuku, zázemí a moderně vybavenou kuchyň. Celkové náklady na výstavbu školky, včetně dalších zařízení, dosáhly přibližně 130 milionů Kč bez DPH.

Zdroj: Tiskové oddělení MHMP

17.8.2023 Markéta Brücknerová Archivovaný článek