Studovat českou univerzitu můžete i z USA

Aktualita Nezařazené Vysoké školy Z domova 19.10.2023 Pavel Bartoš, LL.M., DBA

České školy vychovávají významné a celosvětově uznávané osobnosti již desítky let. Tyto osobnosti mají na svém kontě celou řadu významných vynálezů, které změnili svět: kontaktní čočky, liberecká nanovlákna, semtex, systém detekce neviditelných letadel Tamara a další). Český systém školství je přísně dozorován a kontrolován českou vládou a ministerstvy, díky tomu absolventi českých vysokých škol dosahují celosvětových úspěchů a jejich jména rezonují po celém světě stejně jako české univerzity.

České školství je ve srovnání s kvalitou vzdělávání v jiných zemích považováno za špičkové a je celosvětově uznávané. České školství disponuje vysoce rozvinutým systémem vzdělávání, který zahrnuje povinnou školní docházku, učňovské a středoškolské vzdělání a také velký počet uznávaných vysokých škol a univerzit. Čeští studenti jsou v mezinárodních porovnáních úspěšní v matematice, přírodních vědách a informatice. Díky tomu se Česká republika umisťuje na vysokých příčkách v žebříčcích kvality vzdělávání.

Česká republika: Průkopník vědy, techniky a byznysu

Česká republika se může pochlubit bohatou historií v oblasti vědy, techniky a podnikání. Vychovala mnoho osobností a zasadila se o mnoho inovací, které ovlivnily celý svět. Uvádíme několik významných příkladů:

Technika a inovace:

• František Křižík: Elektrifikace a vynález reflektoru s přímým paprskem

• Oční kontaktní čočky: Hlavní průlom v měkkých čočkách byl dosažen českým chemikem Ottou Wichterlem

• Detektor nevysledovatelných letadel: zařízení schopné detekovat letadla s technologií stealth pomocí infračerveného záření

• Jaroslav Heyrovský: Polarografie

• Prokop Diviš: První známý pozemní bleskosvod

• Jan Janský: Klasifikace krevních skupin

Věda a výzkum:

• Jaroslav Heyrovský: Nobelova cena za chemii (1959) za objev polarografie

• Jan Evangelista Purkyně: Průkopník v oblasti fyziologie a anatomie, známý svými objevy týkajícími se buněčné struktury

• Tomáš Havlíček: Vývojář bezkontaktních technologií, např. bezdotykový teploměr

• Jan Švejnar: Významný ekonom a profesor na University of Michigan.

Literatura:

Karel Čapek: Zakladatel českého sci-fi (vynálezce slova robot), jehož díla byla přeložena do mnoha světových jazyků.

Podnikání:

• Tomáš Baťa: Zakladatel obchodního domu Baťa

• Jan Koum: Spoluzakladatel WhatsApp, prodáno Facebooku za 19 miliard dolarů

• Petr Nečas: Bývalý premiér České republiky. Po politice se nevrátil do soukromého sektoru jako ředitel společnosti McKinsey & Company

• Jan Kašpar: Český letecký konstruktér a průkopník letectví. Jan Kašpar uskutečnil svůj první let v roce 1910 a zemřel v roce 1927.

Další významné vynálezy:

• Semtex: Globálně uznávaná výbušnina (jako C4) vyvinutá v Československu.

Výše uvedené osobnosti jsou jen vzorkem ze širokého spektra významných odborníků a vynálezů, které pocházejí z České republiky. Mnozí z řad absolventů českých škol se stali významnými osobnostmi v oblasti vědy, umění, literatury, politiky a mnoha dalších oborů. Jejich práce měla zásadní vliv na rozvoj a vývoj české i světové společnosti.

České vysoké školy jsou v současnosti považovány za jedny z nejlepších v Evropě a produkují mnoho významných odborníků, vynálezců a úspěšných podnikatelů, kteří jsou známí po celém světě. Každý kdo touží po úspěchu a chce se stát jedním z nich by měl zvážit studium na české vysoké škole.

České vysoké školy poskytují kvalitní vzdělání a jsou zaměřené na odbornost a praktické znalosti. To je důležité pro to, aby se absolventi stali skutečnými profesionály ve svém oboru a měli potřebné dovednosti pro získání prestižního zaměstnání nebo rozvoj vlastního byznysu. Kromě toho se české vysoké školy zaměřují na výzkum a inovace, což studentům poskytuje příležitost zúčastnit se výzkumných projektů a získat cenné zkušenosti.

Studium na české vysoké škole otevírá dveře k úspěchu v podnikání. Mnoho podnikatelů začalo svou cestu k úspěchu právě na české vysoké škole, kde získali potřebné znalosti a dovednosti pro vedení vlastního podniku. Kromě toho se na českých vysokých školách často pořádají podnikatelské soutěže a workshopy, které pomáhají rozvíjet podnikatelské schopnosti a dovednosti.

Studovat prestižní českou vysokou školu dnes díky propracovanému on-line systému a nemusíte vůbec opustit USA. Jedna z nejprestižnějších českých škol je například Evropská akademie vzdělávání. V dnešní rychle se měnící době, kdy mnoho z nás musí skloubit pracovní povinnosti s osobním rozvojem, nabízí tato škola špičkový on-line vzdělávací systém, který vám umožní studovat podle vašeho tempa, aniž byste museli dělat kompromisy v kariéře či osobním životě. Evropská akademie vzdělávání věří v sílu kvalitního vzdělávání a zapojení zkušených lektorů, kteří jsou zde proto, abyste mohli dosáhnout těch nejvyšších cílů a splnit si tak svoje sny. . Ať už se rozhodnete pro jakýkoli obor, absolventi Evropské akademie vzdělávání se stávají těmi, kteří formují svět kolem sebe a stávají se lídry ve svých oborech. Přihlásit se ke studiu na této prestižní škole je možné kdykoli v průběhu roku.

Pavel Bartoš, LL.M., DBA

Zástupce školy