Čeština‎English

ZLATÝ ÁMOS – Nominace do 29. ročníku uzavřeny

Z domova 5.1.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

Poslední den minulého roku skončily nominace do 29. ročníku Zlatého Ámose. Žáci základních a středních škol do něj přihlásili celkem 80 pedagogů, a to přesto, že už potřetí probíhá populární anketa o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos ve složitých podmínkách protiepidemických opatření. 

Přes všechny možné zákazy související s pandemií koronaviru můžeme počet nominací považovat za velmi úspěšný. V minulém ročníku přišlo jen o tři přihlášky více. Ne všichni s přihláškou souhlasili, ale drtivá většina nominovaných do souboje o pomyslnou korunu krále českých učitelů jde. Děti jim tak vyjádřily svůj obdiv, úctu, uznání.

„Podle mého názoru je nominace do Zlatého Ámose tím největším uznáním, kterého se učitelkám a učitelům může dostat,“ říká zakladatel a ředitel ankety Slávek Hrzal„Zvítězili u nejpřísnější poroty – u svých žáků.“

Už poněkolikáté v počtu nominovaných zvítězila Praha – přišlo celkem 16 přihlášek. O tři nominace méně přišlo ze Středočeského kraje, na třetím místě s jedenácti nominovanými je kraj Jihomoravský. Ani jednoho oblíbeného pedagoga nepřihlásili žáci z kraje Karlovarského a Jihočeského. Z celkového počtu nominovaných je 52 učitelek. 18 přihlášek poslali středoškoláci.

V únoru budou jako tradičně probíhat regionální kola. „Pokud epidemiologická situace dovolí, rádi bychom jako obvykle uspořádali v jednotlivých regionech osobní setkání pedagogů, jejich žáků a porotců. Z nich vybereme 16 semifinalistů,“ upřesňuje Slávek Hrzal. Pokud epidemiologická situace nebude příznivá, bude stejně jako v minulém ročníku probíhat výběr semifinalistů online. Velké finále je plánováno na 25. března a galavečer se slavnostní korunovací na sobotu 26. března.

Další informace a jména a školy všech nominovaných najdete na www.zlatyamos.cz.

(převzato z tiskového oddělení MŠMT)

Zobrazit články autora

Markéta Brücknerová

Sledovat
Sleduje: 1
X

Sledovat

E-mail: *
5.1.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek
Zobrazit Skrýt

Komentáře k článku (0)

Napsat komentář

Napsat komentář