Království železnic připravilo speciální expozici pro žáky s poruchami zraku

Článek - iKAP 2.10.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

Polytechnická expozice v Království železnic na pražském Andělu seznamuje děti z mateřských i základních škol s celou řadou řemesel a zajímavých profesí ze světa dospělých. Organizátoři si v posledním zářijovém týdnu připravili zcela speciální program pro žáky ze Základní školy pro žáky s poruchami zraku.

Během dvou hodin strávených v zážitkové expozici se žákům vždy věnuje lektor, který je zábavnou formou seznamuje s jednotlivými profesemi. „Naši lektoři jsou proškoleni, aby program expozice na míru přizpůsobili dětem z hlediska jejich věku, ale i zaměření školy, kterou navštěvují. Proto pro nás nebyl problém zajistit plnohodnotný zážitek i mladým studentům se zrakovým handicapem,“ říká Rudolf Pospíšil z Království železnic.

Program tvoří 5 okruhů: služby, stavebnictví, strojírenství, veřejný sektor a doprava. Největší ohlas mezi návštěvníky má již tradičně království vlakových modelů plné interaktivních prvků, světel a zvukových signalizací. Děti ze Základní školy pro žáky s poruchami zraku si tuto část užily asi nejvíce.

Polytechnická expozice v Království železnic je realizována v rámci projektu iKAP 2 – KPRS pod záštitou Hospodářské komory hl. m. Prahy společně s Magistrátem HMP. Více informací najdete zde.

2.10.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek