NABÍDKA PRÁCE – Vedoucí lektor hodin robotiky pro žáky 2. stupně ZŠ

Projekt: iKAP II

Pozice: Vedoucí lektor hodin robotiky pro žáky 2. stupně ZŠ

Popis pozice:

Náš projekt pracuje s pražskými žáky základních a středních škol. Ti mají k dispozici mj. Polytechnická hnízda (PH) vybudovaná v prostředí 17 středních škol a domů dětí a mládeže, jedná se o plně vybavené učebny, kde od září 2019 probíhá výuka mechaniky a robotiky a mechatroniky. Projekt míří nejen na vzbuzování zájmu o technické obory u dětí, ale také na motivaci a zvýšení kompetencí u pražských pedagogů a pedagogických pracovníků. V učebnách tak budou žákům II. stupně ZŠ k dispozici robotické stavebnice VEX, mechatronické stavebnice dodavatele Mechatronic Education, notebooky, tablety a jedna 3D tiskárna.

Zástupci FS ČVUT by mohli v prostředí vytvořených PH vést čtyřhodinové bloky výuky pro až patnáctičlenné skupiny žáků ve věku od 12 do 15 let. Každý budoucí lektor bude proškolen na práci s výše zmíněnými dvěma typy stavebnic a bude mu poskytnut rovněž návrh metodiky vedení hodin. Hodinová mzda činí 225 Kč/ hodinu, přičemž se počítají vyučující hodiny (45 minut) jako jedna celá hodina. Hrazena je rovněž přidružená čtyřhodinová příprava, čili za jeden výukový blok je lektorovi vyplacena mzda za 8 hodin. Výuka probíhá v dopoledních hodinách a jeden lektor v průměru odučí zhruba 5 bloků v měsíci. S prací je spojena rovněž drobná administrativa, lektor by s Hospodářskou komorou hl. m. Prahy uzavřel DPP či DPČ a měsíčně by zpracovával výkazy práce.

Pozice je určena pro studenty FS ČVUT.

Termín nástupu: dle dohody

Pokud Vás naše nabídka zaujala, zašlete nám co nejdříve svůj životopis a motivační dopis na e-mailovou adresu hendrych@hkp.cz.

Těšíme se na Vás!

13.10.2021 Markéta Brücknerová Archivovaný článek