PODCAST EDUcast: O školních psycholozích s Karlem Gargulákem

PODCAST 10.5.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

Události posledních týdnů nasvítily problém, který české školy sužuje už léta – nedostatek školních psychologů a dalších podpůrných profesí. Potřebné jsou nejen pro děti, které ze vzdělávacího proudu vypadly během pandemie. Speciální přístup je potřeba i v případě ukrajinských žáků a studentů prchajících před válkou. Proč je pozice školního psychologa důležitá? Jaké jsou cesty financování podpůrných pozic a splní ministerstvo svůj závazek, že od září dostane každá škola nad 180 žáků peníze na školního psychologa? Hostem EDUcastu je analytik PAQ Research Karel Gargulák, ptá se Veronika Sedláčková.

Tento podcast k poslechu najdete ZDE.

Všechny epizody podcastu EDUcast najdete na Spotify.

O EDUcast:

Jak vybrat nejvhodnější školu pro vaše dítě? Jak je na tom český vzdělávací systém ve srovnání se zahraničím? A jsou ve školství u nás opravdu tak velké nerovnosti, jak se tvrdí? V EDUcastu s Veronikou Sedláčkovou a Pavlou Lioliasovou rozebíráme aktuální témata, která hýbou světem vzdělávání.

Zdroj: EDUin.cz

10.5.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek