Čeština‎English

Inspirace sdílením – EDUin s Učitelskou platformou připravuje projekt zaměřený na rozvoj pedagogů

POZVÁNKA 7.3.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

Jednodenní inspirativní setkání je zaměřené na rozvoj pedagogických dovedností.

EDUin s Učitelskou platformou spouští projekt Učiteling. Jednodenní inspirativní setkání učitelů chce pedagogy rozvíjet v jejich práci a ukázat jim dobrou praxi jiných kolegů. Lektory workshopů jsou vítězové a finalisté Global Teacher Prize Czech Republic. První setkání bude v Praze 8. dubna, učitelé se můžou přihlašovat ZDE.

„Nápad na projekt vznikl na letní škole Global Teacher Prize Czech Republic, kde jednotliví finalisté v připravených workshopech nechávali nahlédnout do svých hodin, které ostatní účastníci prožili v rolích žáků,” vzpomíná manažerka ceny GTP CZ Hana Matoušů.Učiteling chce pedagogům nabídnout prostor pro sdílení, přemýšlení o dopadech a smyslu vlastní práce a hledání nových cest k podpoře učení každého žáka.„Ukazuje se, že nejlepší cestou ke zvýšení kvality výuky je propojování učitelů, kteří se chtějí vzájemně inspirovat a předávat své zkušenosti dál. Jsme hrdí, že řada našich členů k tomuto sdílení formou Učitelingu přispívá,” dodává člen vedení Učitelské platformy Michal Kaderka.Během samotného dne jsou připravené tři bloky workshopů, v každém je na výběr ze čtyř možností. Workshopy připravují vítězové a finalisté uplynulých ročníků Global Teacher Prize Czech Republic – Štěpánka Baierlová, Václav Fiala, Barbora Heřmanová, Tomáš Chrobák, Pavlína Loňková nebo Markéta Vokurková.„Účastníci nahlédnou do hodin jednotlivých lektorů. Ti v nich sdílí praktické ukázky, jak v hodinách do praxe proměňují cíle a opatření Strategie 2030+ se zaměřením na kvalitu pedagogické práce každého učitele,” popisuje Hana Matoušů. První setkání se zaměří na to, jak umožnit maximální rozvoj potenciálu dětí, žáků a studentů.

EDUin společně s Učitelskou platformou chce přenést jednodenní workshopy do různých krajů. Cílem je zapojit nejen učitele, ale také ředitele a zřizovatele jednotlivých regionů s cílem podpořit jejich vzájemnou spolupráci.Projekt Učiteling vzniká za podpory Nadace České spořitelny.

Zdroj: EDUin

Zobrazit články autora

Markéta Brücknerová

Sledovat
Sleduje: 1
X

Sledovat

E-mail: *
7.3.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek
Zobrazit Skrýt

Komentáře k článku (0)

Napsat komentář

Napsat komentář