POZVÁNKA: Přijďte za námi na Gaudeamus Praha 2024

POZVÁNKA 15.1.2024 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

Zveme vás na XVI. ročník veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus, který se bude konat v PVA EXPO Praha, Letňany, ve dnech 23. – 25. 1. 2024. Na stánku ČVUT v Praze se můžete setkat i se studenty Fakulty strojní ČVUT v Praze, kteří vám řeknou vše o možnostech studia a seznámíte se také se zajímavými projekty.

Vyzkoušíte si třeba inovativní CDuro bike, vyrobený z uhlíkových kompozitních materiálů. Zvýšení pevnosti spojů a stability rámu, je dosaženo pomocí smyček z uhlíkových vláken, které jsou plynule integrovány do struktury trubek.

Uvidíte také formuli týmu eForce Prague Formula, který na konci roku 2023 vznikl ze spojení týmů Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Tým CTU CarTech z Fakulty strojní po 15 letech ukončil vývoj formule se spalovacím motorem, a spojil se s úspěšným týmem z Fakulty elektrotechnické, eforce FEE Prague Formula, aby společně od základů postavili plně elektrickou a bezpilotní formuli.

Studenti z týmu CTU Space Research představí největší studentskou raketu v Česku – Illustria. Během října 2023 se tým s raketou Illustria účastnil prestižní mezinárodní soutěže European Rocketry Challenge v Portugalsku. Naši studenti vám ukážou vše, co vás bude zjímat, včetně hybridního raketového motoru, který si sami vyvinuli.

15.1.2024 Markéta Brücknerová Archivovaný článek