Liberec vystavuje díla studentů vytvořená v rámci evropského projektu

Úspěchy studentů 31.10.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

Liberecká Oblastní galerie vystavuje ode dneška díla studentů ze šesti uměleckých středních škol v Libereckém kraji. Vytvořili je v rámci evropského projektu nazvaném Evropa, ve které chci žít: EVROPA v roce 2050. Novináře o tom dnes za organizátory projektu informovala Eva Nytrová ze společnosti W&Art.

Výtvarná díla v tomto evropském projektu vznikala na území 16 států, zapojením sklářských a šperkařských škol se ale liberecký region od ostatních odlišuje. „Tím je ta výstava velmi výjimečná, protože v rámci celé Evropy jsou to víceméně výtvarné nebo audio projekty,“ řekla Nytrová.

Na liberecké výstavě, jež potrvá do 15. ledna příštího roku, je přes 40 děl studentů šesti středních škol. „Dvě jsou z Jablonce nad Nisou, jedna šperkařská turnovská a sklářské školy v Železném Brodě, Kamenickém Šenově a Novém Boru,“ uvedla kurátorka výstavy Michaela Kubišová. Na výstavě jsou výtvory ze skla či kovu a jsou tam i rytiny nebo šperky.

Dominujícím tématem vystavených děl je příroda a klima, dalšími jsou rovné příležitosti, soužití mezi národy či rovnost mezi pohlavím. „Musím říci, že někteří studenti se minuli od tématu Evropa, ve které chci žít, a byly tam občas více katastrofické scénáře. Že tu budoucnost vidí trošku černě z hlediska potopy a tak dál. Ale to byl spíše zlomek,“ dodal Martin Štorkán, ředitel pro komunikaci se školami ze společnosti W&Art.

Zdroj: ČTK

31.10.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek