On-line veletrh vysokých škol propojí univerzity se studenty

Vysoké školy 8.11.2021 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

Praha 8. listopadu 2021 (PROTEXT) – Nezávislý vysokoškolský portál VysokéŠkoly.cz se snaží studentům pomáhat se správným výběrem vysoké školy, a proto uspořádal největší on-line veletrh vysokých škol, kde se budou moci virtuálně setkat s vyučujícími i stávajícími studenty z desítek českých univerzit, vysokých škol a jejích fakult. On-line veletrh VŠ se koná již od 9. do 10. listopadu 2021 na adrese veletrh.vysokeskoly.cz.

„Chtěli jsme v nejisté době koronaviru, efektivně propojit univerzity a studenty středních škol (maturanty). Vytvořili jsme platformu, která není statická, ale je interaktivní. Díky tomu mohou studenti získat odpovědi na všechny nejasnosti ohledně studia a správně se rozhodnout pro budoucí studium,“ říká pořadatel veletrhu Jiří Ziegler.

O významnosti akce svědčí i účast předních VŠ a univerzit z celé České republiky, jako například Univerzita Karlova, Masarykova univerzita, Česká zemědělská univerzita, ČVUT nebo třeba Univerzita obrany, Ostravská univerzita a mnoho dalších.

Interaktivní veletržní hala

Všem váhajícím studentům i těm, kteří zatím třeba ještě ani nemají o svém budoucím studiu představu, nabídne portál veletrh.vysokeskoly.cz vše potřebné k tomu, aby si vybrali takové studium, které si zamilují a které úspěšně dokončí. Studenti budou mít v rámci interaktivní veletržní haly k dispozici živý chat se studenty a vyučujícími (zástupci) vybrané univerzity nebo fakulty, kde se budoucí vysokoškoláci mohou zeptat na vše, co je ohledně studia zajímá. Školy si na on-line platformě veletrh.vysokeskoly.cz mohou zájemci filtrovat podle svých preferencí. Oproti „živým“ veletrhům tak už nemusí bloudit mezi stánky s respirátorem na nose a vše zvládnou bezpečně z pohodlí domova na PC nebo mobilu.

Virtuální přednáškový sál

Ve virtuálním přednáškovém sále mohou návštěvníci veletrhu zhlédnout také řadu přednášek a videí a poznat tak svou školu ještě o něco lépe. Po registraci na webu veletrh.vysokeskoly.cz získají studenti vstupenku ZDARMA na všechny tři dny veletrhu a také unikátní test „Na co se hodíš“, který jim pomůže s výběrem oboru.

Kontakt:

Jiří Ziegler

ředitel portálu VysokeSkoly.cz a pořadatel on-line veletrhu vysokých škol

veletrh@vysokeskoly.cz

(převzato z ČTK)