Čeština‎English

Objekt VOŠ Jahodovka v Praze 10 rozšíří po rekonstrukci svoji kapacitu pro výuku

Z domova 7.3.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

Radou hl. m. Prahy byl dnes odsouhlasen záměr veřejné zakázky na rekonstrukci pavilonu B Vyšší odborné školy sociálně právní – Jahodovka. Financování bude hrazeno z rozpočtu Prahy v předpokládané výši necelých 19 milionů korun. 

„Touto plánovanou investiční akcí vycházíme z potřeby rozšíření kapacity pro výuku, která je dána především demografickým vývojem a požadavky školy. V souvislosti s tím bude provedeno i zateplení budovy, díky kterému dojde ke snížení celkové spotřeby energií, a tudíž i ke značné úspoře,” uvedl pražský radní pro oblast školství Vít Šimral. 

Záměrem veřejné zakázky je rekonstrukce stávajícího objektu v Záběhlicích pro účely výuky, součástí projektu je například přístavba výtahu, který zajistí bezbariérový přístup do celého objektu, a dále vybudování nových sociálních zařízení v přízemí i ve druhém patře.

V plánuje je také zateplení celé fasády objektu, které bude mít zásadní vliv na snížení bilance spotřeb energií, nebo vznik parkovacích stání pro 9 vozidel. Obnovy se dočkají i rozvody zdravotechniky, elektroinstalace nebo vytápění a provedeny budou také nové nášlapné vrstvy podlah. Zahájení zadávacího řízení se předpokládá ještě v březnu, vlastní realizace by se měla uskutečnit v průběhu letošního roku.

„Praha 10 v posledních dvou letech investuje desítky milionů korun do své vzdělávací infrastruktury. Díky dočasně zvýšené dani z nemovitosti jsme mohli do oprav a rozšíření školních budov investovat téměř 150 milionů korun. Musíme totiž reagovat na blížící se nástup silných ročníků, pro které by stávající kapacity ve vzdělávacích institucích jednoznačně nebyly dostatečné. Demografický vývoj je neúprosný a budoucí nedostatek míst se týká všech úrovní vzdělávání od mateřinek po základní školy, které má naše městská část na starost,” doplnila první místostarostka Prahy 10 Jana Komrsková.

Převzato z tiskového oddělení MHMP

Zobrazit články autora

Markéta Brücknerová

Sledovat
Sleduje: 0
X

Sledovat

E-mail: *
7.3.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek
Zobrazit Skrýt

Komentáře k článku (0)

Napsat komentář

Napsat komentář