Čeština‎English

Největší evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

Ze světa 17.1.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

V březnu se hlavní město Praha bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. Na dnešním zasedání Rady hl. m. Prahy pražští radní na realizaci festivalu odsouhlasili finanční podporu ve výši 2 milionů korun, která ještě podléhá schválení na lednovém zastupitelstvu.

„Festival, jehož je Praha hrdým partnerem, je významným přínosem pro inspiraci a síťování učitelů napříč Evropou. Pro pražské i mimopražské pedagogy se jedná o mimořádnou příležitost, jak získat podněty a motivaci v jednoduchých experimentech a projektech, které jim pomohou v obohacení a změně vlastní výuky. Mohou též odprezentovat své nejinovativnější nápady a know-how od učitelů pro učitele a získat tak možnost vyhrát evropské ocenění STEM Teacher Award,” uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

Na 12. ročníku festivalu European Science on Stage 2022 se sejde kolem 450 učitelů základních a středních škol z více než 30 zemí. Součástí je i propojení se špičkovými odborníky, vědeckými pracovišti a firmami. Science on Stage je pokračováním a rozšířením projektu Physics on Stage (Fyzika na scéně), který vznikl v roce 1999. Festivalové období probíhá v jedno až tříletých cyklech, v jejichž rámci se nejprve konají národní akce v členských zemích. Vyvrcholením je pak mezinárodní festival, na němž se setkávají ti nejlepší nominovaní pedagogové, kteří prezentují své projekty a experimenty a účastníci festivalu si je mohou zažít a vyzkoušet. Součástí programu jsou kromě stánků také workshopy, ukázkové hodiny, přednášky a pódiová vystoupení i kulturní a společenský program. Tradicí je i open day pro laickou i odbornou veřejnost.

Exkluzivně je pro festival připraveno promítání filmu Helios a prezentace jeho verze pro školy včetně výukových materiálů. Tváří festivalu bude pan prof. Druckmüller, který za Heliosem odborně a osobně stojí.

Festival se bude konat od 24. do 27. března 2022 v hotelu Clarion Congress Hotel Prague ve Vysočanech. 

(převzato z tiskového oddělení MHMP)

Zobrazit články autora

Markéta Brücknerová

Sledovat
Sleduje: 0
X

Sledovat

E-mail: *
17.1.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek
Zobrazit Skrýt

Komentáře k článku (0)

Napsat komentář

Napsat komentář