Čeština‎English

Schola Pragensis se vrací. Žákům i rodičům pomůže s výběrem té pravé střední školy

POZVÁNKA 22.11.2023 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

Od čtvrtka 23. do soboty 25. listopadu 2023 se v pražském Kongresovém centru uskuteční tradiční veletrh středních škol Schola Pragensis, který každoročně pomáhá desítkám tisíc dětí s výběrem správné školy. Vstup je po celou dobu zdarma.

Výběr správných středních škol je pro současné deváťáky obzvlášť zásadní. Podle nových pravidel si žáci budou moci podat přihlášku až na tři střední školy, které však bude nutné seřadit podle preferencí, na základě kterých budou po přijetí zapsáni automaticky. Schola Pragensis tak budoucím středoškolákům přináší možnost udělat si jasno v tom, čemu by se chtěli v profesním životě věnovat.

Žákům se na čtyřech patrech veletrhu představí více než stovka středních škol různých zaměření. Žáci i jejich rodiče mají příležitost navštívit stánky vybraných středních a vyšších odborných škol, učilišť, průmyslových škol, lyceí či gymnázií, a to z celé Prahy a okolí. Prezentací jednotlivých škol se ujmou učitelé či starší studenti, kteří budou připraveni žákům i rodičům zodpovědět dotazy týkající se jak přijímacího řízení, tak samotného studia na škole.

„Akce tohoto typu jsou pro žáky nesmírně důležité. Jedná se o první kontakt s institucí, učiteli, ale v mnoha případech i první seznámení s rozličností nabízených oborů,“ říká radní hl. m. Prahy pro oblast školství Antonín Klecanda.

Pro lepší orientaci v prostorách Kongresového centra slouží mobilní aplikace Schola Pragensis, která kromě plánku veletrhu obsahuje také kompletní katalog všech pražských středních škol, profesní test pro odhalení vhodného potenciálního oboru či instruktážní videa k výběru školy. Aplikace je dostupná ke stažení na Google Play i App Store a byla vytvořena studenty Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia.

„Všem zúčastněným středním školám a organizátorům patří obrovské díky za jejich čas strávený přípravou celého veletrhu, opravdu se jedná o jednu z nejvýznamnějších akcí pro naše pražské žáky,“ dodává Klecanda.

Akce se koná každý den od 8:30 do 18:00 hodin, s výjimkou soboty, kdy trvá pouze do 15. hodiny. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma. Více informací naleznete na webových stránkách www.scholapragensis.online.

Zdroj: Tiskové oddělení MHMP

Zobrazit články autora

Markéta Brücknerová

Sledovat
Sleduje: 5
X

Sledovat

E-mail: *
22.11.2023 Markéta Brücknerová Archivovaný článek
Zobrazit Skrýt

Komentáře k článku (0)

Napsat komentář

Napsat komentář