Hlavní město podpoří školy, získalo prostředky od ministerstva školství

Z domova 26.4.2023 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

Celkem 48 milionů korun získalo hlavní město od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Neinvestiční grant půjde na rozvoj Operačního programu Jan Amos Komenský, jak v pondělí schválili pražští radní. Získané finanční prostředky Praha využije především na navýšení kapacit středních škol a škol, které zřizují městské části.

„V souladu s cíli Operačního programu Jan Amos Komenský byl uskutečněn přesun finančních prostředků ve výši 48 milionů korun z fondu operačního programu do rozpočtů jednotlivých městských organizací v oblasti školství. Jsem rád, že Praha stále umí čerpat prostředky operačních programů v takové míře a pro tak důležitou oblast jako je školství,“ říká Zdeněk Kovářík, radní pro oblast financí, rozpočtu, fondů a podpory podnikání.

Operační program Jan Amos Komenský funguje v rámci Evropské unie. Finanční prostředky hlavní město poskytne středním školám s cílem zvyšování kvality, inkluzivity a účinnosti systémů vzdělávání a zajišťování rovného přístupu k nim. Zároveň program počítá s usnadněním vzdělávací mobility znevýhodněných skupin.

26.4.2023 Markéta Brücknerová Archivovaný článek