Čeština‎English

Hlavní město podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

Z domova 12.4.2024 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či vzdělávání pracovníků s dětmi a mládeží.

„Jsem velmi potěšen, že hlavní město Praha může opět poskytnout dotace na podporu volnočasových aktivit. Tato rozhodnutí jsou zásadní pro rozvoj našich dětí a mladých lidí, pro jejich budoucnost. Dotace poskytují nezbytné finanční prostředky pro chod jednotlivých dětských a mládežnických oddílů a kroužků. Je to investice do naší budoucnosti, do našich dětí a mládeže. Je to krok k tomu, aby se Praha stala městem plným příležitostí pro všechny naše mladé občany,“ říká Antonín Klecanda, radní hl. m. Prahy s působností v oblasti školství, sportu a volného času.

„Úkolem hlavního města je podporovat obyvatele všech věkových kategorií, včetně dětí a mládeže. Věřím, že schválené prostředky přispějí k jejich zdárnému vývoji,“ říká primátor Prahy Bohuslav Svoboda.

Dotace na podporu aktivit ve volném čase dětí a mládeže v hl. m. Praze plní velmi důležitou roli při zajištění finančně náročného chodu jednotlivých dětských a mládežnických oddílů a kroužků, které působí pod nestátními neziskovými organizacemi. Finanční prostředky jsou poskytovány na základě jednoletých dotačních smluv.

Zdroj: Tiskové oddělení MHMP

Zobrazit články autora

Markéta Brücknerová

Sledovat
Sleduje: 0
X

Sledovat

E-mail: *
12.4.2024 Markéta Brücknerová Archivovaný článek
Zobrazit Skrýt

Komentáře k článku (0)

Napsat komentář

Napsat komentář