Čeština‎English

Praha finančně podpoří uspořádání dějepisné soutěže

Z domova 26.4.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

V letošním roce se koná jubilejní 30. ročník Dějepisné soutěže studentů gymnázií České a Slovenské republiky. Díky kladným zkušenostem z minulých let i prokazatelnému přínosu pro oblast vzdělávání poskytne hlavní město na její pořádání částku 75 tisíc korun. Rozhodla o tom v pondělí Rada hl. m. Prahy.

Soutěž je určena žákům gymnázií z celé České a Slovenské republiky. „Vzhledem k vysokému zájmu o historické vědy se na gymnáziích nejprve v obou zemích pořádají krajská kola, ze kterých následně vzejde 75 nejlepších gymnázií postupujících do finále. Soutěž absolvují i pražské školy, proto nejen jim přeji mnoho úspěchů a zužitkování svých nabytých vědomostí,” uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

V roce 2020 musela být soutěž z důvodu nepříznivé epidemiologické situace spojené s nákazou covid-19 zrušena. Znovu byla soutěž úspěšně realizována v roce 2021. Finálové kolo je naplánováno na listopad 2022 v prostorách velkého sálu Ekonomické fakulty v Chebu.

Dějepisná soutěž je široce podporována ze strany veřejných institucí. Nad soutěží v minulých letech opakovaně přebírali záštitu předsedové Senátu Parlamentu ČR, Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Asociace krajů ČR i Národní rady SR nebo předseda vlády SR.

Zdroj: Tiskové oddělení MHMP

Zobrazit články autora

Markéta Brücknerová

Sledovat
Sleduje: 0
X

Sledovat

E-mail: *
26.4.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek
Zobrazit Skrýt

Komentáře k článku (0)

Napsat komentář

Napsat komentář