Čeština‎English

Pražané mohou navštívit v rámci Týdne sportu zdarma několik desítek různých sportovišť

Z domova 29.12.2021 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

Od soboty 25. prosince až do pátku 31. prosince 2021 se uskuteční v hlavním městě již 13. ročník Týdne sportu zdarma. Na zájemce čeká široká nabídka sportovního vyžití zcela zdarma. K dispozici bude přibližně 56 sportů ve 44 sportovištích po celé Praze. Lidé budou mít příležitost zahrát si například beach volejbal, squash, vyzkoušet si bouldering nebo si jít třeba zacvičit do posilovny.

V rámci letošního Týdne sportu zdarma mohou lidé navštívit celkem 44 sportovišť a vybrat si z nabídky 56 tradičních i méně obvyklých sportů. Pražané mohou na jednotlivá sportoviště vyrazit od soboty 25. prosince až do pátku 31. prosince 2021 a jako každý rok se očekává velká účast. Ačkoli je letošní nabídka sportů omezena kvůli nejistotě v opatřeních proti koronaviru, v nabídce si rozhodně může najít každý něco pro sebe. Kromě například lezení, bowlingu či volejbalu budou i letos k dispozici méně známé sporty jako bouldering nebo ricochet.

„V rámci hlavního města byly osloveny stovky sportovišť, přičemž je aktuálně přihlášeno několik desítek z nich a k vyzkoušení zdarma bude přes padesát různých sportů. Tento malý vánoční dárek umožní sportovním nadšencům využít všemožná sportoviště v Praze zdarma. Je to ideální příležitost, jak si vyzkoušet nějaký nový sport a udělat něco pro své zdraví,“ říká Vít Šimral, radní hl. m. Prahy pro oblast sportu.

Největší zájem často bývá o návštěvy plaveckých bazénů nebo zimních stadionů, v některých případech je tak nutná telefonická, e-mailová či on-line rezervace předem. Veškerou nabídku je možné naleznout zde. Přístup zdarma rovněž není vždy po celou vánoční otevírací dobu jednotlivých sportovišť, ale jen ve vybraných dnech a hodinách, které v rámci projektu provozovatel sportovního zařízení nabízí.

(Převzato z tiskového oddělení MHMP)

Zobrazit články autora

Markéta Brücknerová

Sledovat
Sleduje: 1
X

Sledovat

E-mail: *
29.12.2021 Markéta Brücknerová Archivovaný článek
Zobrazit Skrýt

Komentáře k článku (0)

Napsat komentář

Napsat komentář