Veletrh Schola Pragensis 23. – 25. listopadu: Objevte svou ideální střední školu

POZVÁNKA 7.11.2023 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

Schola Pragensis představuje prestižní veletrh pražských středních škol, který každoročně pomáhá desítkám tisíc studentů s výběrem jejich další školy. Letos se veletrh bude konat ve dnech 23. až 25. listopadu, a to v pražském Kongresovém centru. Událost začíná každý den již v 8:30 a probíhá až do 18:00, s výjimkou soboty, kdy trvá pouze do 15. hodiny.

Vstup na tuto událost je pro všechny účastníky zdarma, ale pro třídy základních škol doporučujeme rezervovat si čas vstupu. Tento proces značně usnadní návštěvu veletrhu.

Do Kongresového centra je ideální dorazit buď v brzkých ranních hodinách od 8:30, nebo okolo 11:30, kdy bude menší nápor a návštěvníci si tak prohlídku více užijí. Registrace tříd základních škol je možná zde: https://rezervace.scholapragensis.online/

Kongresové centrum je snadno dostupné metrem linky C, na zastávce Vyšehrad. Pro vstup na veletrh využijte vchod číslo 2 a 3. Součástí veletrhu budou stánky různých středních škol, zahrnující odborná učiliště, průmyslové školy, konzervatoře, lycea a gymnázia. Program rozprostřený na třech patrech tak studentům umožňuje poznat své potenciální spolužáky a vyučující a získat důležité informace o školách, které je zajímají.

Naše mobilní aplikace Schola Pragensis vám pomůže s orientací na veletrhu. Získáte v ní mapu škol, profesní test pro odhalení vašeho potenciálního oboru, instruktážní videa o výběru škol a jednotlivých zaměřeních, a samozřejmě i katalog všech středních škol v Praze. Navíc vám umožní uložit si oblíbené školy a mít je tak přehledně na jednom místě.

Aplikace ke stažení pro Android.

Aplikace ke stažení pro Apple.

7.11.2023 Markéta Brücknerová Archivovaný článek